Anyhdritové lité podlahy

Anhydritové lité podlahy

Technologický vývoj a objevování nových materiálů proniká téměř do všech oborů lidské činnosti. Ve stavebnictví dochází v posledních pár letech k velkému boomu v oblasti zhotovování hrubých podlahových ploch. Dříve často používané betonové podlahy postupně nahrazují speciální anhydritové lité potěry, které již klasické betonové podlahy předčily.

Anhydrit je označení síranu vápenatého, který se vyskutuje v přírodní formě, který se však při výrobě anhydritových podlad nepoužívá. Pro lité anhydritové potěry se používá anhydrit syntetický (umělý), který se vyrábí z vápenné propírky spalin tepelných elektráren a jako vedlejší produkt kyseliny fluorovodíkové.

Anhydritové lité podlahy jsou tedy směsi na bázi síranu vápenatého, který plní funkci pojiva, obdobně jako cement v betonových směsích pro lité podlahy. Tato technologie, označována za revoluční, výrazně zkracuje výstavbu a v některých případně ji dokonce zlevňuje, ale hlavně ji výrazně zefektivňuje a minimaluzuje vady způsobené technologickou a aplikační nekázní. Anhydritové lité podlahy se vyznačují minimální roztažností a dobrou vodivostí tepla a jsou tedy nejvhodnější do prostor, kde je použito podlahové vytápění.

Anhydrit

Snadná a rychlá aplikace

Díké své malé roztažnosti je možné pokládat až 600m2 podlahových ploch bez podlahového vytápění nebo 300m2 podlahových ploch s podlahových vytápěním bez jediné dilatace, pokud je dodržen dilatační poměr maximálně 3:1. Výborná teplená vodivost anhydritu se projeví v prohřátí podlahy, které je oproti betonové podlaze až o 40% rychlejší. Anhydrit také nevyžaduje, aby jednotlivé topné okruhy byly od sebe dilatovány, pokud rozdílná teplota v okruzích nebude vyšší než 15°C (v rámci jedné místnosti).

Anhydritové lité podlahy mají díky své konzistenci samonivelační vlastnost. Jedná se tedy o materiál, který lze po zamíchání vylít na podlahu a po jednoduchém rozhrnutí do požadované tloušťky se sám rozlije a ustálí do hladké rovné vodorovné vrstvy.

Mezi přední výrobce anhydritových litých podlah patří také náš obchodní partner, kterým je globální společnost Cemex, která je předním dodavatelem hotových betonových směsí, cementu, kameniva a další produktů, které nachází uplatnění ve stavebnictví. Společnost Cemex vyrábí anhydritové lité potěry pod obchodní značkou AnhyLevel, které vytváří ideálně rovnou podkladovou plochu pod finální nášlapnou vrstvu. Má dobrou tepelnou vodivost a proto se doporučuje při realizaci podlahového topení. Není však vhodný pro trvale vlhké prostory.

Použití anhydritového litého potěru Anhylevel

Pro všechny typy interiérových podlahových konstrukcí v bytových nebo administrativních budovách a objektech občanské vybavenosti bytové výstavby. Není vhodný do exteriéru a trvale vlhkých prostor. AnhyLevel je také doporučovaným materiálem pro zalití podlahového topení. Anhydritové podlahy AnhyLevel jsou díky vysoké tepelné vodivosti ideálním řešením pro maximální efektivitu systémů podlahových topení.

Více jak 30-leté zkušenosti s výrobou anhydritových potěrů zaručují ty nejlepší výsledky při realizaci interiérových podlah pomocí potěru AnhyLevel. Kombinace vlastností litého potěru AnhyLevel umožňuje jeho použití přímo pod finální nášlapnou vrstvu podlah.

Výhody potěru AnhyLevel

 • AnhyLevel zlepšuje možnost regulace teploty a účinnost podlahového topení díky své vysoké tepelné vodivosti 1,8 W/mK

 • Minimální roztažnost a smrštění – omezení nutnosti přípravy a provádění dilatací v potěrech AnhyLevel

 • AnhyLevel nepraská a nedeformuje se při zrání

 • Vysoká pevnost potěru Anhylevel – pevnost v tahu za ohybu je min. 2x vyšší než u tradičních cementových potěrů. Pevnost v tlaku není závislá na zhutnění.

 • AnhyLevel nevyžaduje vyztužení - snadnější provádění a eliminace závad nevhodně umístěných vyztuží

 • Snadný a rychlý transport anhydritového potěru na místo pokládky bez omezení a znečištění stavby

 • Realizace potěru AnhyLevel je čistá a bezprašná

 • Samonivelační schopnost – snadné dosažení dokonalé roviny povrchu potěru

 • AnhyLevel umožňuje redukce tloušťky potěru – nižší zatížení konstrukce, možnost lepšího využití tepelné i kročejové izolace

 • Pochůznost potěru AnhyLevel je již po 24 hod. a zatížitelnost po 4-5 dnech

 • AnhyLevel není nutné ošetřovat při zrání a schnutí

MujBeton.cz ve spolupráce s firmou Cemex nabízí anhydritové lité podlahy ve 3 pevnostních třídách, které jsou uvedeny v tabulce níže.


Název Označení dle ČSN EN 13813 Pevnost v tlaku Pevnost v tahu za ohybu
AnhyLevel 20 CA-C20-F4 > 20 MPa > 4 MPa
AnhyLevel 25 CA-C25-F5 > 25 MPa > 5 MPa
AnhyLevel 30 CA-C30-F6 > 30 MPa > 6 MPa

Pro pokládku anhydritových litých potěrů je vhodné použít speciální čerpadlo, které Vám na požádání zajistíme. Nejste-li si jistí výběrem v hodného typu anhydritového potěru, neváhejte se obrátit na našeho dispečera, který je Vám plně k dispozice na telefonu 601 394 170 případně na e-mailu michal@mujbeton.cz.

Při objednávce anhydritových litých podlah na stránkách www.mujbeton.cz získáváte ihned slevu 5% na tyto produkty a navíc si můžete na svůj první nákup požádat o slevu 100Kč. Vyzkoušejte tedy objednávku anhydritových potěrů nebo betonových směsí u nás. Budete překvapení, jak je jednoduché a snadné dokončit objednávku na beton nebo anhydrit.

Na následujícím videu se můžete podívat, jak probíhá práce při vylívání podlahy anhydritovými potěry:

Info Od roku 2014 jsme realizovali 2333 dodávek betonu o celkovém objemu 9446m3.

 • the pay
 • Raiffeisen bank
 • Visa & Mastercard
 • Cemex
 • Taš stappa