Doprava betonu

domíchávač s čerpadlemdomíchávač s pásembeton do vozíkubeton na korbu
Nakupujete betonu a potřebujete zajistit jeho dopravu? Váháte zda zvolit domíchávač nebo korbu či sklopku? Nemáte možnost si dopravce zajistit? Už nemusíte pracně a zdlouhavě zjišťovat kontakty a domlouvat si vše sami. My uděláme vše za vás na www.mujbeton.cz
Proces výroby a zpracování čerstvého betonu je velmi náročné a je nezbytné, aby všechny fáze, potřebné pro dosažené požadovaného výsledku dělali odborníci nebo vyškolení pracovníci.

Zpracování čerstvého betonu je rozděleno na 4 základní fáze:
  • Fáze mísení složek čerstvého betonu
  • Fáze dopravy čerstvého betonu
  • Fáze ukládání do bednění nebo do forem
  • Fáze zhutňování
Hlavní cílem je dosažení stejnorodosti (homogenity) složení beton, který se při dopravě a ukládání nerozmísí a také v poslední fázi dostatečně zhutní. Beton by měl tedy obsahovat jen minimální množství vzduchových bublin.
Beton, který je vyroben a namíchán na betonárně a je následně dopravován na místo uložení a zpracování se nazývá transportbeton. Podle normy ČSN EN 206 je maximální doba zpracování čerstvého betonu 90 minut při teplotě 20°C a doporučená maximální dopravní vzdálenost je 25 - 30km.

Možnosti dopravy čerstvého betonu

V zásadě existují 2 typy dopravních prostředků, jenž jsou vhodné a používané pro dopravu čerstvého betonu. Typickým a charakteristickým dopravním prostředkem pro beton je autodomíchávač. Často se o něm mluví jako o domíchávači nebo mixu. Jedná se o nákladní automobil, který má na svém podvozku nástavbu v podobě otáčivého válce nebo bubnu. Uvnitř bubnu je šnekový dopravník, který díky otáčení buď beton „drží“ uvnitř nebo jej naopak vytlačuje ven. Domíchávače přepravují velmi tekuté směsi, které je možné také čerpat pomocí čerpadla betonu. Domíchávače betonu jsou často kombinovány s čerpadlem případně s dopravním pásem. Domíchávače s čerpadlem mají univerzální použití a při čerpání menšího množství betonu jsou také ekonomičtější. Pro větší množství betonu je vhodnější samostatné čerpadlo betonu, ke kterému poté pouze přijíždějí domíchávače a zásobují jej čerstvým betonem.
Domíchávač s dopravním pásem je další možností pro dopravu a následné snadné ukládání čerstvého betonu. Opět se jedná o nákladní automobil s otočným bubnem, ale navíc má také pás, kterým je možné dopravit beton na místo uložení. Dopravní pás je vhodný pro konzistence S3. U příliš tekutých směsí by došlo k oddělení vody, cementu a kameniva a výsledný beton by tak neměl požadovanou pevnost. U dopravního pásu je důležité, aby nebyl sklon pásu příliš velký.
U zavlhlých nebo suchých směsí betonu se doprava řeší mnoha dopravními prostředky. Často používaní jsou nákladní auta se sklopnou korbou, jako je Avia, Multikára, Tatra a další auta s korbou. Není výjimkou odběr betonu do vozíku nebo na nákladové části pic-upu. Zavlhlé směsi jsou odebírány v menším množství, jelikož jejich zpracování je díky konzistenci náročnější a zabere tedy více času.

Dopravu betonu vám zajistíme na MujBeton.cz

Při nákupu betonu na www.mujbeton.cz Vám zajistíme také dopravu betonu. Podle vámi zvolené konzistence a množství betonu doporučíme nejvhodnější typ dopravy. Zajistíme namíchání na betonárce a včasný příjezd na vámi zvolené místo v pravý čas.
Beton už vždy vybírejte a nakupujte u odborníků na www.mujbeton.cz.
V případě potřeby konzultace před nebo v průběhu objednávky betonu volejte 601 394 170.

Info Od roku 2014 jsme realizovali 2332 dodávek betonu o celkovém objemu 9445m3.

  • the pay
  • Raiffeisen bank
  • Visa & Mastercard
  • Cemex
  • Taš stappa